Codul Rutier - 2009 -
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

contraventii

In jos

contraventii Empty contraventii

Mesaj  jarda rodica Sam Iul 04, 2009 2:47 pm

Astazi am avut examenul pentru redobandire permis.Chestionarele sunt superusoare,foarte explicite,cu o singura varianta de raspuns .Am luat 15 din 15,e perfect.Luni trebuie sa ma prezint la secretariatul politiei sa-mi spuna ce trebuie sa fac.Din anumite surse am aflat ca timp de 6 luni de zile esti "patat",e ca un fel de cazier.Daca in acest timp mai incalc o regula de circulatie(sigur!!!! nu o sa mai incalc) drept pentru care se dispune iar suspendarea permisului perioada de suspendare se dubleaza si este fara drept de a mai da examen.In regulament nu am gasit nimic referitor la acest lucru.Imi puteti confirma sau infirma acest zvon?Unele persoane mi-au spus dupa ce i-au examenul de redobindire trebuie sa completez o cerere pentru reducerea perioadei de suspendare,iar raspunsul poate veni si intr-o luna de zile.Este adevarat?Acest lucru nu este conf.regulamentului.Imi puteti da un raspuns?

jarda rodica

Mesaje : 5
Data de înscriere : 14/06/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum